Food truck, czyli przyczepa gastronomiczna, w której sprzedawane jest i serwowane jedzenie. Sama nazwa wskazuje na to, co można w niej kupić. Okazuje się jednak, że mobilny biznes wciąż się rozwija, a pomysłów na to, co sprzedawać w przyczepie gastronomicznej nie brakuje. Jeżeli nie jesteśmy fanami jedzenia ulicznego lub po prostu nie potrafimy gotować, nie czujemy się dobrze w branży gastronomicznej, ale chcielibyśmy mieć swój własny biznes na kółkach, znajdzie się kilka oryginalnych alternatywnych pomysłów. Zatem powiemy sobie trochę nie o jedzeniu, a o tym wszystkim, co nim nie jest, ale świetnie nadaje się do sprzedaży w przyczepie.
Mobilny butik
Ubrania kupowaliśmy, kupujemy i będziemy kupować zawsze, raczej nie zapowiada się, abyśmy zmienili przyzwyczajenia. W przyczepie handlowej można sprzedawać ubrania, jednak trzeba mieć świadomość, że mamy ograniczoną przestrzeń i raczej nie zmieścimy w samochodzie dużej ilości towaru. Warto jest więc ograniczyć się do konkretnych propozycji. Dobrze w ulicznej przestrzeni, jak też podczas festiwali, koncertów i eventów sprzedają się T-shirty z nadrukami. Każdy je nosi niezależnie od tego, czy preferuje bardziej casualowe czy sportowe stylizacje. Koszulki z napisami i nadrukami pozwalają wyrazić siebie, są niekiedy manifestem, innym razem motywacją dla innych, a czasami po prostu sygnałem „jestem weganem, lubię zwierzęta”, „jem czekoladę, bo lubię” lub też „darmowe uściski, kto skorzysta?”. Przyczepa handlowa to też doskonałe miejsce do sprzedaży własnych, niszowych wyrobów. W taki sposób sprzedają się m.in. swetry wykonane z wełny merynosa czy też body dla dzieci z bawełny bambusowej.
Kosmetyki naturalne
To jeden z tych trendów, który się rozwija i będzie rozwijać w najbliższej i dalszej przyszłości. Wyraźnie zwiększyło się zainteresowanie wyrobami naturalnymi, które wykorzystujemy do pielęgnacji skóry i włosów. Szczególnie kobiety częściej sięgają dzisiaj po kremy, szampony i balsamy na bazie wyciągów roślinnych. Przyczepa handlowa jest wręcz stworzona do sprzedaży naturalnych produktów, park, duży ogród czy przestrzeń nad rzeką jest idealnym miejscem do promowania kosmetyków wykonanych z naturalnych składników. Zarówno klimat, jak też rośliny wokół stworzą autentyczny klimat, pasujący do charakteru Twojego biznesu. Ponadto, kosmetyki zajmują niewiele miejsca, a jest to ważne w przypadku sprzedaży w przyczepie handlowej, w której musimy asortyment dostosować do stosunkowo małego metrażu.
Eco akcesoria
Kontynuujemy trend eco, ponieważ ekologiczni będziemy nie tylko wybierając naturalne kosmetyki. Nie trudno jest dostrzec, jak chętnie ludzie w małych i dużych miastach korzystają z toreb bawełnianych, które są wielokrotnego użytku. Podobnie jak koszulki, ozdabiane są one ciekawymi nadrukami i napisami, spełniają też taką samą funkcję – są manifestem, wyrażeniem swoich poglądów, uzewnętrznieniem charakteru. W przyczepach handlowych coraz częściej spotkamy produkty promujące działania, mające na celu ochronę naszej planety. Wielokrotnego użytku torby bawełniane zastępują jednorazowe, którymi do niedawna jeszcze każdego dnia zaśmiecaliśmy środowisko. W przyczepie sprzedawać możemy też inne eco produkty, np. słomki i naczynia wykonane z drewna, otrąb pszennych, bambusa i kukurydzy. Taką unikalną ofertą na pewno zainteresujesz nie tylko miłośników natury i aktywnych ekologów. Wśród eco produktów są również woskowijki, zastępujące papier śniadaniowy i sojowe świeczki.
Przestrzeń, w której funkcjonują food trucki oraz przyczepy handlowe, zachęca do biznesu, który byłby przyjazny naturze. Takich eco produktów coraz częściej poszukują ludzie, świadomi wpływu swoich wyborów na przyszłość naszej planety. Z takim mobilnym eco biznesem możesz pojawiać się zarówno na co dzień, w miejskiej strefie, jak też podczas imprez kulturowych, koncertów, eventów oraz targów.